Dotace pro fotovoltaiku

  • Vyřízení dotace na fotovoltaický systém pro rodinné domy (od A do Z)
  • Podáme žádost a postaráme se o její administrativní náležitosti

PENB průkaz

  • Vypracování průkazu energetické náročnosti budovy (PENB)
  • Optimalizace a ověření žádosti o splnění energetické náročnosti budovy

Dotace pro novostavby

  • Energetická optimalizace budov pro splnění legislativních požadavků ke stavebnímu povolení
  • Zpracování energetického hodnocení a vyřízení dotace pro novostavby

Dotace pro tepelná čerpadla

  • Zajištění dotace na instalaci tepelného čerpadla pro rodinné domy
  • Zpracování odborného posudku, dokumentace a energetického hodnocení

Kdo jsme

Energocalc tvoří tým nadšených a zkušených odborníků, které spojuje vášeň pro fotovoltaické systémy. Dlouho nám nedala spát myšlenka vytvořit něco opravdu velkého a užitečného ve spojení se solární energetikou. A tak se zrodil plán založit společnost, jejímž cílem je změnit dosavadní svět energetiky. 

Specializujeme se zejména na dotace pro rodinné domy, s přesahem i na další objekty. Naše práce je přímo vázána na dotační titul Nová zelená úsporám, kdy jsme za necelý rok a půl naší existence dokázali zprostředkovat dotace pro téměř 1 300 fotovoltaických elektráren na rodinných domech v celkové výši přesahující 182 000 000 Kč.

V říjnu 2021 se nám podařil přechod z již ukončené 3. výzvy NZÚ na aktuální výzvu NZÚ v rámci Národního plánu obnovy, což v mnoha ohledech bylo průlomové. Momentálně máme na svém kontě schválených více jak 6 500 žádostí pro fotovoltaické elektrárny v kumulované vyplacené výši dotace přesahující 1 300 000 000 Kč.

Nadále jsme tu pro Vás a po letních dotačních prázdninách pokračujeme ve své činnosti v navazujícím programu NZÚ se spuštěným příjmem žádostí od záři 2023.

Naše kvalitní služby poskytujeme pouze ověřeným instalačním firmám. Je to velká jízda s neocenitelnými parťáky po boku. Vydejte se na cestu k energetické nezávislosti s námi.

Přidejte se k nám

DOTACE NAFotovoltaické
elektrárny

DOTACE NANovostavby (výstavba rodinných domů)

PENB Průkazy energetické náročnosti budov

DOTACE NAInstalace tepelných čerpadel

Více o dotacích

M-EKIS

Poskytujeme bezplatné energetické poradenství v rámci sítě EKIS (Energetická konzultační a informační střediska). Poradenství je poskytováno v rámci programu MPO EFEKT pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu https://www.mpo-efekt.cz/.

Jednatel společnosti Ing. Jan Kinzel je kvalifikovaným energetickým odborníkem garantovaným Ministerstvem průmyslu a obchodu, disponuje oprávněním M-EKIS (mobilní EKIS) 3M71 Praha a je dohledatelný na mapě středisek EKIS, M-EKIS a EnKo MAS tohoto poradenství https://www.mpo-efekt.cz/cz/ekis/strediska-EKIS.

Jak to u nás funguje

Bezplatná konzultace

Zhodnotíme návrh a poradíme jak na to. Následně si od vás zajistíme veškeré potřebné dokumenty k získání dotace či vytvoření PENB.

Optimalizace / ověření

Vypracujeme podrobnou studii a zoptimalizujeme návrh pro splnění podmínek k získání dotace.

Vše za vás vyřídíme

Podáme žádost, postaráme se o veškerou administrativu a vy získáte dotaci.